Alma 
Sefardí

Muzyka
Śpiew


Tajemniczość i piękno pieśni sefardyjskich stworzonych przez Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski, odkrywa na nowo Magdalena Lechowska wraz ze swoją formacją ALMA SEFARDI. Unikalne piękno i bogactwo tych pieśni wspaniale wybrzmiewa w interpretacjach Magdaleny, wokalistki  wychowanej w Ameryce Południowej, dla której hiszpańskojęzyczny  obszar kulturowy jest szczególnie bliski.Projekt ALMA SEFARDI to naturalny, kolejny etap w twórczości wokalistki, która od prawie dwóch dekad specjalizuje się w wykonywaniu muzyki latynoamerykańskiej i flamenco. Wszystkie utwory wykonywane są w oryginalnym języku Sefardyjczyków - ladino. Ladino to język powstały na bazie hiszpańskiego z silnymi wpływami hebrajskiego, tureckiego , a nawet greckiego.  Znakomita mieszanka precyzyjnych aranżacji wzbogaconych o wpływy muzyki cygańskiej i flamenco  oraz mocny, czysty głos Magdaleny stanowią o sile tego projektu. 
ALMA SEFARDI czyli sefardyjska dusza to wyrazistość gitary flamenco, wrażliwość cygańskich skrzypiec, przejmujący śpiew i magia orientalnych rytmów. Projekt nadaje nowe brzmienie tradycyjnym pieśniom sefardyjskim zabierając  słuchaczy w emocjonującą, muzyczną podróż do nieistniejącego już świata Sefarad. Pełna wyczucia i zmysłowości interpretacja muzyki Żydów Sefardyjskich fascynuje brzmieniem i intryguje historią ludzi, którzy ją tworzyli i wykonywali. Zapisano w niej dzieje Żydów wypędzonych z Półwyspu Iberyjskiego, którzy mimo przeciwności losu potrafili zachować język i specyfikę tej bogatej kultury. 
ALMA SEFARDI, to niepowtarzalne i fascynujące połączenie różnorodnych wpływów, które obecne są w muzyce sefardyjskiej. Artystce towarzyszą wybitni polscy muzycy, którzy podczas koncertów łączą elementy flamenco, jazzu, orientu i muzyki klezmerskiej. Damian Kowalińksi - mistrz gitary flamenco, nadaje niepowtarzalny andaluzyjski akcent, Mikołaj Kostka - wirtuoz skrzypiec, dodaje brzmienie zainspirowane muzyką żydowską i cygańską, a Patryk Zakrzewski,  za pomocą orientalnych rytmów, scala w jedną całość te odległe wpływy.


KONTAKT     magduchislecho@gmail.com     Tel. 515191527

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com