TRADYCYJNE FLAMENCO

Tradycyjne flamenco to barwne bogactwo palos (stylów) pochodzących z różnych regionów Andaluzji: bulerias, alegrias, solea, sevillanas, fandangos... To także mieszkanka wpływów z Ameryki Łacińskiej, które można usłyszeć w dynamicznych rumbach czy romantyczej guajirze.

Zespół Poema flamenco łączy w niepowtarzalny sposób ekspresyjny taniec, mistrzowską grę na gitarze, pełną energii grę na cajonie wraz z poruszającym śpiewem, sprawiając, że podczas koncertów słuchacz czuje ciepły powiew Andaluzji!

Ponad 15 letnie doświadczenie artystów zapewnia najwyższej jakości występy!

Oferujemy koncerty, pokazy taneczne, koncerty z opowieściami o stylach flamenco oraz dynamicnze występy rumb flamencoMagdalena Lechowska - Polska wokalistka o latynoskiej duszy, urodziła się w Krakowie ale dorastała w Kolumbii, gdzie od najmłodszych lat chłonęła rytmy, melodie i kulturę iberoamerykańską. Jej południowe pochodzenie sprawia, że jako jedyna Polska wokalistka potrafi oddać niepowtarzalny andaluzyjski temperament śpiewu flamenco.
Umiejętności w śpiewie flamenco uczyła się w Granadzie w Szkole "Carmen de las cuevas" a w Niemczech u wybitnej cygańskiej pieśniarki Carmen Fernandez. W Polsce doskonaliła swój warsztat u José Antonio Santiago "El Cafelete". Brała udział także w warsztatach śpiewu m.in. z José Parrondo oraz Irene Alvarez. W latach 2001-2017 była główną wokalistką zespołu flamenco Aire Andaluz. Jej wyczucie i charyzma w śpiewie flamenco zostały wielokrotnie uznane przez jej Hiszpańskich nauczycieli oraz hiszpańską publiczność
W swojej twórczości Magdalena zawsze próbuje łączyć dwa światy - Polski i Hiszpański, stąd pomysł na tłumaczenie utworów Marka Grechuty na hiszpański oraz zaprezentowanie ich w aranżacji flamenco. Dzięki jej odważnej wersji, wraz z byłym zespołem Aire Andaluz wygrała konkurs na interpretację piosenek Marka Grechuty podczas Grechuta Festiwal w 2011r wykonując utwór Ocalić od zapomnienia - Salvar del Olvido.

Kaja Będkowska Klar - tancerka, choreografka, założycielka krakowskiej szkoły tańca flamenco La Pasión. Zamiłowanie do tańca towarzyszy jej od najmłodszych lat. W wieku 7 lat rozpoczęłam naukę baletu w Społecznej Szkole Baletowej w Krakowie, a następnie od 13 roku życia kontynuowała naukę w Studio Baletowym Opery i Operetki Krakowskiej. Tańcem flamenco zajmuje sie od 1998r. Jej nauczycielami byli m.in. Elias Morales Perez, Rocio Chacon, Laura la Risa, Felipe Mato, La Antonia, Rosa Estrella, Clarisa di Salvo. Doskonali swoje umiejętności podczas warsztatów flamenco, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Występowała na scenie Teatru Starego w Krakowie w spektaklu „Tango Gombrowicz” (2003-2005), w teledysku zespołu Brathanki, gościnnie na koncertach zespołów Viva Flamenco, Que Passa i Art Color Ballet. Prowadzi szkołę tańca flamenco La Pasión w Krakowie, w której jestem instruktorem flamenco. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło jej na wypracowanie własnej metody nauczania.

Viola Bednarczyk - Przygodę z tańcem flamenco rozpoczęła w krakowskiej szkole flamenco La Pasion, z która jest związana od wielu lat, jako instruktorka i tancerka. Regularnie podnosi swoje umiejętności szkoląc się na licznych warsztatach flamenco u polskich oraz zagranicznych nauczycieli, oraz w zajęciach prowadzonych w innych szkołach. Jej zainteresowania wybiegają poza sam taniec flamenco – interesuje ją sam fenomen ruchu, dlatego też uczestniczy w warsztatach z innych technik tańca (m.in. taniec współczesny, techniki teatru tańca, Warsztaty Tańca Integracyjnego oraz Warsztatach Terapii przez Ruch na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu). 
Jest doświadczoną tancerką, od lat związana z zespołem „Apasionados’, jak również współtwórcą choreografii przygotowywanych dla zespołu. Brała udział w projekcie „Hiszpańska noc z Carmen” – zarazuela show (Opera Wrocławska). Ponad to występowała gościnnie m.inn z „Aire Andaluz”, przy projektach muzycznych zespołu „De Nuevo”. 

Łukasz Kurzydło - Cajón - Edukację muzyczną rozpoczął jako wiolonczelista. Specjalizuje się w gatunkack takich jak jazz i world music. Dzięki szerokiej gamie instrumentów i specyficznej wiedzy muzycznej z różnych regionów, porusza się z dużą łatwością w takich stylach jak bałkańskie i hiszpańskie rytmy. Ceniony za kreatywność i precyzję. Współpracuje z polskimi teatrami, bierze udział w międzynarodowych festiwalach. Wśród wykonawców, z którymi nagrał i wykonał można znaleźć takich artystów jak Adam Sztaba, Justyna Steczkowska, Marek Balata, Renata Przemyk, Robert Kasprzycki, Rudi Schuberth & Wały Jagiellońskie, Ewa Uryga, Janusz Szrom, Sokół Orkestar, Tempero, Fortet, Dzhamalari. 

Kuba Bachleda- gitara. Student Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego wykwintna gra na gitarze była wielokrotnie doceniana przez pedagogów i publiczność. Od paru lat fascynuje się muzyką flamenco i zgłębia tajniki techniki gitarowej tego stylu muzycznego.

KONTAKT     magduchislecho@gmail.com     Tel. 515191527

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com