TANGO POLACO - Polskie tanga z nutą elektroniki i po hiszpańsku

Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski... stąd pomysł na projekt TANGO POLACO - czyli stare polskie tanga po hiszpańsku i z nutą elektroniki. W ramach projektu powstały nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga.


Unikalność projektu polega również na tym, że Magdalena przetłumaczyła na język hiszpański wybrane polskie tanga. Dzięki nowym aranżom polskie tango znajdzie się w głównym nurcie tej stylistyki muzycznej a najpiękniejsze polskie teksty będą zrozumiałe dla licznej publiczności hiszpańskojęzycznej! 
W 2009 roku tango taniec i muzyka – zostało umieszczone na liście światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Polski wkład w rozwój tego gatunku muzycznego pozostaje w większości mało znany i niedoceniony, czego najdobitniejszym przykładem jest utwór J. Petersburskiego z 1929 r. "Tango Milonga", które powszechnie uważane jest za tango argentyńskie! Główną ideą zadania jest popularyzacja polskich tang za granicą oraz przybliżenie naszej rodzimej twórczości publiczności hiszpańskojęzycznej.

Do projektu Magdalena zaprosiła wybitnych instrumentalistów:

Wiesław Ochwat - swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem Wiesława Kusiona. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w roku 2018 obronił doktorat na tejże uczelni pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha. Absolwent dwuletniego projektu Italian Accordion Accademy – zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo programu podyplomowego dedykowanego sztuce akordeonowej, prowadzonego przez wybitnego akordeonistę i pedagoga Claudio Jacomucci’ego. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Akordeonista wykonuje muzykę poważną, współczesną, klasyczną i rozrywkową (jazz, ethno, tango, folk). Jest laureatem ponad trzydziestu konkursów i festiwali akordeonowych. Udziela się aktywnie na międzynarodowej scenie muzycznej, występował m.in. w takich krajach jak: Czechy, Francja, Holandia, Kanada, Litwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Ukraina, Węgry, Włochy.

Stanisław Słowiński - skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą: m.in. Korea Południowa, Chile, Chiny, Włochy, Francja, Islandia, Anglia, Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Piotr Orzechowski.
Stawia nacisk na wszechstronny rozwój muzyczny; uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich i lekcjach otwartych kształcąc się jako skrzypek w zakresie muzyki klasycznej oraz jazzu

Podkłady elektroniczne zostały spreparowane przez Ignacego Matuszewskiego –absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie - studia fortepianu jazzowego w klasie Piotra Wyleżoła. Jego pasją od zawsze były instrumenty elektroniczne oraz produkcja muzyczna – jest kolekcjonerem syntezatorów oraz realizatorem studyjnym. Obecnie klawiszowiec i pianista w zespołach takich jak: Stela Squat, Krakow Reggae Band, Między Udami, Kino Zremiksowane. Jego autorski projekt Romantic Fellas zdobył Grand Prix na Festiwalu Młodych Talentów 2016 w Szczecinie. Pierwszy rok swego istnienia Romantic Fellas zakończyło na podium najlepiej zapowiadającego się polskiego zespołu na rok 2017 według Brand New Anthem. 

KONTAKT magdowski@interia.pl, Tel. 515191527

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com