TANGO PROSTO Z ARGENTYNY Z POLSKĄ DUSZĄ
SAN LUIS TANGO I MAGDALENA LECHOWSKA

SANLUISTANGO  - Argentyński zespół tangowy utworzony w 2006 r. i nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja". Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie!Repertuar zespołu opiera się na klasycznych tangach, milongach i walcach wielkich kompozytorów takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astora Piazzolli i Osvaldo Pugliese. Pomiędzy 2008 i 2020 zespół odbył pomnad 15 udanych tras koncertowych, występują w najważniejszych teatrach Ameryki i Europy! Na scenie występuje siedmioro artystów, których wspólna misją to granie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata! 

Sanluistango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
- W 2009 roku zespół otrzymał Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga, Fair Daract, San Luis, Argentyna.
- W 2011 roku zespół otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna
- W 2012 roku, pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna
- W 2016 roku Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii "Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa” za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja".


Do swoich polskich tras koncertowych zapraszają wokalistkę Magdalenę Lechowską, polkę o latynoskiej duszy. Magdalena to krakowianka wychowana w Ameryce Południowej, jedyna Polska wokalistka śpiewająca jak rodowita Argentynka i wykorzystująca latynoską stylistykę w polskich tangach. Magdalena koncertuje z wielkim powodzeniem w całej Polsce a jej interpretacje zyskały gorący aplauz publiczności! Brała udział między innymi na Festiwalu Magia Tanga w Brzegu, Puente del Tango w Krakowie oraz Festiwalu Polskiego Tanga w Warszawie! Tłumaczy także polskie tanga na hiszpański, sprawiając, że nasze rodzime tangowe kompozycje stają się przystępne również dla hiszpańskojęzycznych słuchaczy. Na swoim koncie ma dwie płyty: RAICES (2015) oraz TANGO POLACO (2018). Jej tłumaczenia polskich tang wykonywane są przez wokalistów zespołu SanLuis Tango!


Występujący:
 Luciano Torres Duvall - bandoneon
 José Duvall - gitara
 Juan Sebastian Vasallo - Piano
 Lina Carvajal - Flet poprzeczny
 Nahuel Ignacio - gitara basowa 
 Javier Duvall - śpiew
 Magdalena Lechowska -śpiew

KONTAKT     magduchislecho@gmail.com     Tel. 515191527

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com