POLSKIE TANGO

Polskie tango wywodzi się z tradycji tanga argentyńskiego, ale na początku lat 30. stawało się coraz bardziej niezależne od kompozycji spoza kraju. Lata 30., według Jerzego Płaczkiewicza, można zaliczyć do okresu największego rozkwitu polskiego tanga. Przełom nastąpił w 1929, kiedy Jerzy Petersburski skomponował „Tango milonga”. Utwór ten, z niemieckim i angielskim („Oh, Donna Clara”) refrenem, stał się światowym przebojem!

Magdalena Lechowska wykonuje najpiękniejsze tanga polskie z okresu międzywojnia nadająć im nowe brzmienie połączone z południowoameryańską stylistyką! 


Repertuar zespołu obejmuje stare polskie tanga z pierwszej połowy XX wieku wielkich kompozytorów jak Jerzy Petersburski, Henryka Warsa oraz wybitnych teściarzy jak Andrzej Włast. 

Zespół gra niezapomniane tanga jak "To ostatnia niedziela", "Już nigdy", "Szkoda Twoich Łez dziewczyno", "Tango Notturno", "Pod modrym niebem Argentyny" oraz zabawne kompozycje jak "Upić się warto" i "U cioci na imieninach". 

Magdalena Lechowska - polska wokalistka o latynoskiej duszy. Śpiewa tanga od 2005 r. kiedy poznała wybitnego fotografa i pianistę Stanisława Markowskiego. Ma za sobą występy na prestiżowych festiwalach „Puente del Tango" w Krakowie, „Magia Tanga" w Brzegu i wernisażach wystawy fotografii "Tango Argentino" autorstwa Stanisława Markowskiego. W 2015 roku wraz z zespołem występowała podczas uroczystego koncertu finałowego Festiwalu Polskie Tango. Jej silny i temperamentny głos świetnie sprawdza się w interpretacji polskich tang nadając im południowoamerykańską stylistykę. 

Wiesław Ochwat - swoją muzyczną edukację rozpoczął w wieku 10 lat pod kierunkiem Wiesława Kusiona. W 2014 roku ukończył z wyróżnieniem Krakowską Akademię Muzyczną w klasie akordeonu dra Janusza Patera, a w roku 2018 obronił doktorat na tejże uczelni pod opieką naukową dra hab. Pawła Palucha. Absolwent dwuletniego projektu Italian Accordion Accademy – zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo programu podyplomowego dedykowanego sztuce akordeonowej, prowadzonego przez wybitnego akordeonistę i pedagoga Claudio Jacomucci’ego. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Akordeonista wykonuje muzykę poważną, współczesną, klasyczną i rozrywkową (jazz, ethno, tango, folk). Jest laureatem ponad trzydziestu konkursów i festiwali akordeonowych. Udziela się aktywnie na międzynarodowej scenie muzycznej, występował m.in. w takich krajach jak: Czechy, Francja, Holandia, Kanada, Litwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Ukraina, Węgry, Włochy.

Stanisław Słowiński - skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.
Jako lider projektów autorskich, sideman oraz współpracując z kilkunastoma orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi (m.in. Sinfonietta Cracovia) koncertuje regularnie w całej Polsce oraz za granicą: m.in. Korea Południowa, Chile, Chiny, Włochy, Francja, Islandia, Anglia, Uczestniczył w realizacji projektów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in. Brian Eno, Ben Frost, Daniel Bjarnason, Elliot Goldenthal, Piotr Orzechowski.
Stawia nacisk na wszechstronny rozwój muzyczny; uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich i lekcjach otwartych kształcąc się jako skrzypek w zakresie muzyki klasycznej oraz jazzu

KONTAKT     magduchislecho@gmail.com     Tel. 515191527

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com