CUMBIA KOLUMBIJSKA

Cumbia to nie tylko rytm, taniec i muzyka, to jeden z najbardziej reprezentatywnych przejawów kultury kolumbijskiej. Cumbia narodziła się w regionie Morza Karaibskiego, gdzie powstał największy tygiel ras: zamieszkiwały go plemiona indiańskie, tu przybywali afrykańscy niewolnicy i tu roiło się od przybyszy z Hiszpanii. W niespotykany sposób ten unikatowy gatunek muzyczny łączy wpływy hiszpańskie, indiańskie i afrykańskie. Z Afryki pochodzą rytmiczne uderzenia bębnów, zmysłowe i zalotne ruchy bioder, Europejczycy dodali charakterystyczny strój a tutejsi Indianie wnieśli delikatne brzmienie fletu i gaity. Podczas występu można usłyszeć najbardziej reprezentacyjne melodie folkloru kolumbijskiego!

Interpretacja tradycyjnej cumbii "El pescador" Magdaleny Lechowskiej spotkała się na Youtube z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy, którzy pozostają pod ogromnym wrażeniem autentyczności mojego brzmienia! Sam wnuk kompozytora Jose Barros, skontaktował się z nią dziękując jej za tak piękne wykonanie:


Zespół tworzy wyśmienita 4 osobowa grupa bębniarska pod kierowictwem wybitnego kolumbijskeigo muzyka Edilsona Sanchez! Edilson jest nie tylko wielkim orędownikiem muzyki wywodzącej się z jego rodzinnych stron, ale także prawdziwym showmanem, który z charakterystyczną dla kolumbijczyków energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i dobrej zabawy.


Edilson wraz z wokalistką Magdaleną Lechowska, polką o latynoskiej duszy, tworzy jedyny projekt Cumbii Kolumbijskiej w Polsce, przybliżając dalekie i egzotyczne rytmy z folkloru afro-kolumbijskiego! Potężny i charyzmatyczny głos Magdaleny połączony z jej kolumbijskim temperamentem oraz wyczuciem muzycznym przeniesie słuchaczy na gorące plaże wybrzeża karaibskiego! Jej interpretacja tradycyjnej cumbii "El pescador" na Youtube spotkała się z wielkim uznaniem latynoskich słuchaczy, którzy pozostają pod ogromnym wrażeniem autentyczności jej brzmienia!


KONTAKT magdowski@interia.pl, Tel. 515191527

Strona stworzona za pomocą kreatora stron www Manifo.com